ace.dir.bg

 

 
Рейтинг: 3.00
(199)
Вход
За контакти
Форум
Фото Галерия
SAMSUNG
GREE
HITACHI
NEO
FUJITSU
MIDEA
GE
CHIGO
SANG
FUNAI
MITSUBISHI
TOYOTOMI
DEER
HAIER
BEKO
TOSHIBA
CARRIER
LG
DAIKIN
PANASONIC
ELITE

БЛОГ АРХИВ
«« май 2024 »»
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    



Вход
 

 

  Добре дошли наши бъдещи клиенти!

Приятно ми е да ви представя обхвата на нашата дейност - търговска и в областта на услугите:Климатизация, вентилация, отопление, ВиК, пречиствателни станции, ремонт на хладилници, смяна на щрангове ( монтаж и поддръжка). 
 
 
Търсете ни на gsm: 0878592922; 0878592921; 0878592980 e-mail: aerocomfort@mail.bg
  
 
 Идеята за създаване на машина с която може да се климатизира затворено помещение идва от американския изобретател Уилис Кериър (Willis Haviland Carrier (26.11.1876 – 7.10.1950)
 

 Въсщност идеята за  климатизиране на затворени помещения е много по-стара, Кериър
  обаче успява да я реализира успешно. Той по-скоро е собственик на идеята как да се реализира практически машина, която днес наричаме климатик.

 
Климатиците би могло да бъдат разделени на две групи, според предназначението им: за бита и за по-големи по обем пространства (промишлени, административни, увеселителни и др.)  

 
за бита:
 

1.Сплит система - тя е най-предпочитана, защото се отличава с ниски нива на шум, високо ефективни и икономични са и не напоследно място са красиви. Състоят се от външно и вътрешно тяло, свързани чрез медни тръби по които циркулира фреон. Биват инверторни и конвенционални.


2.Мулти сплит системата е подобна  на сплит системата с тази особеност, че едно външно тяло работи за две и повече вътрешни тела. Използват се, когато няма възможност за монтажа на повече външни тела или когато архитектурният стил на сградата не го позволява. Иначе като надеждност са по- слаби, а цената им често надвишава цената на няколко отделни сплит-системи. Също биват инверторни и конвенционални.


3.Мобилните климатици -удобни са с това, че позволяват да се местят и не изискват монтаж от специалист. Недостатък е слабата им мощност и високият шум. Освен това имат тръба за топлия въздух, за която трябва да бъде осигурен отворен прозорец.

4.Прозоречните климатици- също не изискват монтаж от специалист. Състоят се от един панел, който се монтира в прозореца. Шумни, не особенно естетични, считат се за отживелица.

за големи административни, промишлени и увеселителни пространства както и отчасти за големи жилища:

1.Колонен тип климатик - състои се от външно и вътрешно тяло. Вътрешното тяло е голямо напомня колона, оттам идва и името. С голяма мощност, използват се главно за заведения. Заради силната струя е  препоръчително около тях да няма близко стоящи хора.




 

2.Таванно-подов климатик -може да се монтира както на тавана, така и на пода. Използва се и в домашни помещения, при които няма възможност за инсталиране на сплит система. Напр. при големи стъклопакети, особена архитектура и т.н. Сходни на него са таванно-стенния тип, който може да се постави както на таван така и на стената и изцяло таванният тип.

     

3. Касетъчен тип климатик - доста красив. Състои се от външно тяло и отделни "касетки", скрити в окачен таван. Окаченият таван трябва да е минимум 30см, затова са приложими само във високи помещения. Имат две основни предимства: естетични са, защото са скрити в тавана и от тях се виждат само декоративните решетки и освен това разпределят въздушната струя в четирите посоки. Това позволява да се използва един такъв климатик за голяма площ вместо отделни сплит системи. Размерите при големите мощности достигат 1200х600мм, а при по-малките-600х600мм. Монтират се в ресторанти, големи офиси и завдения.

       
   

4. Канален тип климатик - Монтира се в окачен таван, в който се разполага системата от въздуховоди. Нужно е изграждането и на вентилационна система, предвид възможността им да обезпечават притока на свеж въздух. Имат големи мощности, вариращи от 12-24kw.

         
  

       

Клас на енергийна ефективност Отопление Охлаждане
A COP>3.60 EER>3.20
B 3.60 > COP > 3.40 3.20 > EER > 3.00
C 3.40 > COP > 3.20 3.00 > EER > 2.80
D 3.20 > COP > 3.00 2.80 > EER > 2.60
E 2.80 > COP > 2.60 2.60 > EER > 2.40
F 2.60 > COP > 2.40 2.40 > EER > 2.20
G COP < 2.40 EER < 2.20
Един от най-често срещаните параметри на климатиците е параметъра COP. Това съкращение идва от английския термин Coefficient Of Performance. Този коефициент се отнася само кoгато климатика работи в режим на отопление. Когато трябва да се означи ефективността на климатика в режим на охлаждане се използва коефициента EER  (Energy Efficiency Ratio). В съвременните климатици тези коефициенти би трябвало да са поне 3. Що се отнася до вас колкото коефициентите на вашия климатик са по-високи толкова цената на отоплението и охлаждането с климатик ще бъде по-ниска, т.е ще платите по-ниска сметка за ток.
 
От горното не трябва да оставате с впечатление че климатика е перпетум-мобиле: изразходва 1 кВ и произвежда 3.5 кВ. Напротив всеки климатик следва строги и прости физични закони и единственото което прави е да премества топлина от едно място на друго. Ако се охлаждате то топлината се премества от стаята навън. Това е така защото в този режим температурата на топлообменника на външното тяло е около 50 ° C, т.е. даже когато навън е 40 ° C можем да топлим външния въздух. През зимата обратно: взема се топлина отвън и се вкарва вътре, вярно че е трудно да повярва човек, но при -10 ° C има достатъчно топлина за затопляне на апартамента, всъщност от гледна точка на физиката до -273 ° C все още има някаква топлина, колкото и малко да е тя.
 
На базата на тези два параметъра се оценява енергийната ефективност на климатиците и съответно те се класифицират по така познатите класове за енергийна ефективност. Класовете за енергийна ефектиност на климатиците в Европа са определени от Европейската комисия EUROVENT за Сплит и Мулти-сплит климатици до 12 kW.

 


<br />

                            


 
    
   
 
 
 
                                                    
 





 

  
    


 

 

 


 

                                        

 
                  

 

 

 

 

 

 


 

 

 
 
 

 

 
Tyxo.bg counterDir.bg
free counters
 


2009-01-20 17:45:00
...
20 Януари 09, 17:45   Коментари (0)


0.0793